Komu przysługuje odszkodowanie za wycinkę drzew?

Wycinka drzew to proces, który powinien odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Istnieją sytuacje, które dają podstawy dla właścicieli nieruchomości, do złożenia wniosku o odszkodowanie za wycinkę drzew znajdujących się na posesji. Jak uzyskać odszkodowanie i komu ono przysługuje?
Kiedy obowiązuje odszkodowanie za wycinkę drzew?
Proces wycinki drzew nie jest prosty i bardzo często trwa długi czas, nawet gdy przebiega on za uzyskaniem właściwej zgody. Istnieją jednak sytuacje, w których drzewa zostają usunięte bez uwzględnienia woli właściciela danej działki.
Zazwyczaj sytuacja tego typu ma miejsce w przypadku instalacji urządzeń przemysłowych oraz mediów. Jeżeli tak się stanie, możemy wnioskować o uzyskanie odszkodowania od przedsiębiorstwa przemysłowego. Co więcej, odszkodowanie przysługuje nam również w sytuacji, gdy bez naszej zgody, zostanie usunięte drzewo stwarzające zagrożenie oraz gdy stanowi ono kwestię sporną na granicy działki. Są to najczęstsze powody wycinki drzew, które dają nam prawo wnioskowania o odszkodowanie. Warto jednak pamiętać, że każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie. Aby mieć pewność co do swoich praw, dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Pracownia Projektowa Magdalena Loose oferuje kompleksowe usługi z zakresu wyliczania opłat odszkodowawczych za wycinkę. Doświadczeni pracownicy zadbają o sprawiedliwość i wskażą nam możliwość podjęcia dalszych kroków.
Jak uzyskać odszkodowanie za wycinkę drzew?
Jeżeli znaleźliśmy się w sytuacji, w której przysługuje nam uzyskanie odszkodowania za wycinkę drzew, powinniśmy podjąć konkretne kroki. Przede wszystkim musimy ustalić, kto jest właścicielem urządzeń przemysłowych. Przedsiębiorstwo odpowiedzialne za wycinkę drzew powinno wystąpić z propozycją odszkodowania. Po otrzymaniu odpowiedniego dokumentu, w ciągu 30 dni od wycinki powinniśmy ustalić warunki umowy i wysokość odszkodowania. Warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, która udzieli nam wsparcia we właściwym obliczeniu należnej sumy. Jeżeli obie strony nie dojdą do porozumienia, wniosek trafia do organu wydającego zezwolenie. Po zapoznaniu się z dokumentem organ wydaje decyzję o wysokości odszkodowania. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji i czynników wpływających na proces wycinki drzewa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Andrzej Barabasz Notariusz Rafał Barabasz Notariusz Kancelaria Notarialna s.c.
Notariusze woj. kujawsko-pomorskie85-052 Bydgoszcz, Cieszkowskiego 17/2
-
Piotr Belka Kancelaria Radcy Prawnego
Radcy prawni woj. kujawsko-pomorskie85-006 Bydgoszcz, Gdańska 47
-
Wróblewski Maciej Notariusz Kancelaria Notarialna
Notariusze woj. warmińsko-mazurskie10-546 Olsztyn, Dąbrowszczaków 4 lok. 2