Artykuł sponsorowany

Na czym polega obsługa prawna spółek?

Na czym polega obsługa prawna spółek?

Niektórzy przedsiębiorcy często decydują się na skorzystanie z zewnętrznej obsługi prawnej. Odpowiednie organy (np. biuro doradztwa prawnego czy kancelaria prawna) pomogą w analizie prawa korporacyjnego, gospodarczego, cywilnego. Dynamiczny rozwój spółek wiąże się z rzetelnym, fachowym, kompleksowym wsparciem. Na czym dokładnie polega obsługa prawna spółek?

Czym jest obsługa prawna spółek?

Obsługa prawna spółek to usługi prawne stale świadczone na rzecz klienta. Ich zakres powinien być dostosowany do potrzeb firmy, która zdecyduje się na współpracę z kancelarią prawną lub biurem doradztwa prawnego. Najpopularniejszy model wzajemnej współpracy polega na korzystaniu z usług doradztwa korporacyjnego za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba (dość korzystne ekonomiczne rozwiązanie). Istnieje również opcja doraźnej pomocy przedsiębiorcy – ma to charakter jednorazowych zleceń. Z pierwszego modelu najczęściej korzystają rozwinięte firmy o wieloletnim doświadczeniu, natomiast z drugiego – mniejsze, nowe lub dopiero rozwijające się przedsiębiorstwa.

Jakich obszarów dotyczy obsługa prawna spółek?

Klienci korporacyjni, którzy oczekują kompleksowej obsługi prawnej spółek, wymagają od biur doradztwa podatkowego pomocy w rozwiązaniu kwestii związanych z prawem handlowym (np. zakładaniem, przekształcaniem, łączeniem i likwidacją spółek). Dość dużym zainteresowaniem cieszą się również kwestie bieżącego funkcjonowania spółek, walnych zgromadzeń akcjonariuszy, organizacją zgromadzeń wspólników. Klienci oczekują pomocy w przygotowywaniu audytów korporacyjnych oraz doradztwa w zakresie odpowiedzialności członków władz spółek.

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej?

Stała współpraca z biurem doradztwa podatkowego lub kancelarią prawną wiąże się z oszczędnością. Sumaryczny koszt jednorazowych zleceń może być wyższy niż podjęcie regularnej, stałej, kompleksowej współpracy. Przedsiębiorcy decydują się na pomoc najczęściej wtedy, gdy pojawiają się problemy prawne, celujące w efektywność i codzienne funkcjonowanie ich firmy.

Kancelaria Radców Prawnych Chrapkiewicz, Gworek, Hejosz specjalizuje się w m.in. obsłudze spółek handlowych. Działa na terenie Bielsko-Białej. Cechuje się wyjątkową renomą. Pracownicy tej Kancelarii Prawnej mają doświadczenie w różnych sprawach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy